مقالات

بهترین کتاب آموزش پیانو

معرفی بهترین کتاب آموزش پیانو برای کودکان و بزرگسالان

یکی از مهم ترن مباحث در یادگیری پیانو، استفاده از بهترین متد و بهترین کتاب آموزش پیانو می باشد. همان گونه که احتمالا بدانید، راه ها و شیوه های مختلفی برای یاگیری و آموزش پیانو وجود دارد که شما می توانید به وسیله آن نواختن پیانو را فرا بگیرید، مثل تعداد بسیاری کتاب های آموزش پیانو، دوره های آموزشی آنلانین و آفلاین مختلف، کلاس های مختلف پیانو، اساتید مختلف پیانو و… . از همین رو این که پیش از شروع دوره یادیگری پیانویتان بدانید که ظرافت ها و جزئیات هر کدام از این شیوه ها به چه شکل است، باعث می شود که بهترین تصمیم را بگیرید. به همین خاطر در این مقاله قرار است که درباره بهترین کتاب آموزش پیانو، به طور نستبا کاملی صحبت شود.

انواع کتاب آموزش پیانو

معرفی بهترین کتاب آموزش پیانو برای کودکان و بزرگسالان

معرفی بهترین کتاب آموزش پیانو برای کودکان و بزرگسالان

همان گونه که پیش تر هم گفته شد شما راه های مختلف و زیادی را برای یادگیری و آموزش پیانو در پیش دارید و قادرید هر کدام را که دوست دارید انتخاب کنید. اما باید این موضوع را در ذهن داشته باشید که اثر گذاری همه روش های آموزش پیانو به یک اندازه خوب نیستند و برخی از آن ها نسبت به دیگری برتری دارند. به عنوان مثال در بحث یادگیری پیانو، بهتر است که به صورت حضوی، با شرکت در کلاس و با حضور استاد، یادگیری انجام شود، زیرا اثر گذاری و سرعت یادگیری در این روش بسیار بهتر است.

فارغ از این موضوع، یک بحثی که می شود گفت در میان تمامی روش های مختلف آموزش پیانو مشترک می باشد، بحث وجود کتاب های آموزشی پیانو می باشد. کتاب آموزش پیانو کتابی است که قطعات و مراحل آموزشی در آن قرار گرفته است و هنرجو قطعات را از روی آن می نوازد. این کتاب که باید توسط استاد پیانو تدریس شود، قطعات و آموزش ها را از پایه و بسیار ساده شروع کرده و آنها را پله پله سخت تر و پیشرفته تر می کند. البته در میان کتاب ها هم قضیه ای که در باره روش های آموزشی پیانو وجود داشت، وجود دارد. به این ترتیب که کیفیت و ارزش آموزشی کتاب آموزش پیانو ها با یکدیگر یکسان نیستند و برای مثال برخی از آن ها بهترین کتاب های آموزش پیانو برای بزرگسالان و برخی دیگر بهترین کتاب آموزش پیانو برای کودکان هستند.

کسب اطلاعات بیشتر: آکوردهای مهم پیانو

بهترین کتاب آموزش پیانو

همان گونه که در قسمت قبلی هم اشاره هایی به آن شد، کیفیت هر کتاب آموزش پیانو با دیگری متفاوت است. از همین رو شمایی که به دنبال بهترین راه و روش برای یادگیری پیانو هستید، حتما باید به دنبال بهترین کتاب های آموزش پیانو بگردید. البته فارغ از بحث کیفیت کلی، موضوعات دیگری هم هستند که یک کتاب را به بهترین کتاب پیانو برای فرد تبدیل می کنند. به طور مثال همان گونه که قبل تر هم گفته شد، برخی کتاب ها بهترین کتاب آموزشی پیانو برای بزرگسالان هستند و برخی دیگر بهترین کتاب آموزش پیانو برای کودکان، علاوه بر این، شرایط آموزشی خود شما و تشخیصی که استاد پیانو می دهد هم در بحث این که چه کتابی بهترین کتاب پیانو برای شما می باشد، تاثیر دارد. برای آشنایی شما با برخی از کتاب آموزش پیانو ها، یکسری از آن ها در قسمت پایینی این پاراگراف معرفی شده اند.

معرفی بهترین کتاب آموزش پیانو برای کودکان و بزرگسالان

معرفی بهترین کتاب آموزش پیانو برای کودکان و بزرگسالان

کتاب چهل آهنگ برگزیده برای پیانو: این کتاب تالیف استاد ناصر جهان آرای به زبان فارسی می باشد. کتاب چهل آهنگ برگزیده برای پیانو، یک مجموعه از قطعات پاپ و کلاسیک می باشد و آموزش را از درجه آسان تا سخت به ترتیب دنبال می کند. زبان، مفاهیم و آموزش این کتاب به شکل ساده و مفهوم نوشته شده است تا هنرجو به راحتی بتواند آن را درک کند و مطالب را فرا بگیرد.

کتاب اتودهای کاربردی برای هنرجویان مبتدی 599: یکی از کتاب هایی که می توان آن را یکی از بهترین کتاب های آموزش پیانو نامید، این کتاب میباشد. این کتاب که نوشته آرون چرنی است، به تمرینات انگشت کمک شایانی می کند و اتود های خوب و کاربردی ای را به هنرجو آموزش می دهد.

کتاب اشمیت: کتاب اشمیت با ویرایش ویلارد پالمر و نسخه ی ترجمه ی ندا علی نقی، یکی از کتاب هایی است که به هنرجو در تقویت تکنیک کمک میکند. اشمیت خود یکی از بزرگترین نوازندگان پیانو بوده است و کتاب او نیز میتواند برای عنوان بهترین کتاب آموزش پیانو حرف هایی برای گفتن داشته باشد. تمرینهای این کتاب شامل سرعت بالا در نواختن هستند و برای تسلط بیشتر هنرجویان مورد استفاده قرار میگیرند.

کتاب فرهنگ لغت آکورد پیانو: این کتاب هم یکی از بهترین کتابهای آموزش پیانو میباشد و به طور کاملی به مسائلی مثل نت نویسی، انگشت گذاری، نمودار های کیبورد برای آکورد های مهم و… پرداخته است.

کسب اطلاعات بیشتر: آموزش پیانو غرب تهران

بهترین کتاب آموزش پیانو برای کودکان

آموزش دادن کودکان در زمینه هر مهارت و هر هنری با آموزش بزرگسالان، زمین تا آسمان فرق می کند. این تفاوت به این دلیل وجود دارد که کودکان روحیه لطیف تری دارند و باید نحوه آموزششان به گونه ای باشد که با روحیه آنان سازگار باشد، همچنین کودکان زود از هر چیزی خسته می شوند، از همین رو نیاز است که آموزش پیانو برای کودکان به گونه ای باشد که کودک نه تنها خسته نشود بلکه علاقمند به یادگیری پیانو هم بشود، افزون بر این هم کودکان به این دلیل که در سن رشد هستند، توانایی ادارک و یادگیری بزرگسالان را ندارند. به همین 3 دلیل به علاوه برخی دلایل دیگر، آموزش پیانو به کودکان قصه ای کاملا متفاوت در مقایسه با آموزش پیانو با بزرگسالان دارد که همین موضوع هم باعث تفاوت بین بهترین کتاب آموزش پیانو برای کودکان و بزرگسالان می شود. از همین رو برای آشنایی بهتر و بیشتر شما با برخی از بهترین کتاب پیانو برای کودک ها، یکسری از آن ها در قسمت پایینی جمع آوری شده اند.

  • دوره آسان آموزش پیانو و ارگ که از موارد بهترین کتاب آموزش پیانو برای کودکان می باشد.
  • کتاب تئوری ساده موسیقی پیانو برای کودکان.
  • آوای پیانو.
  • پیانیست کوچولو.
  • کتاب پیانو برای کودکان.

آموزش حرفه ای با بهترین کتاب آموزش پیانو

امید است مطالب بیان شده در طی مقاله بهترین کتاب آموزش پیانو برای شما مفید واقع شده باشند. در صورتی که به فکر یادگیری پیانو و شرکت در کلاس های آموزش پیانو با بهترین کتاب های آموزش پیانو هستید، به شما توصیه می شود که حتما سری به سایت سپهر ملودی بزنید و آموزش خود را تحت نظر استاد سپهر ابراهیمی که از با تجربه ترین و بهترین اساتید پیانو چه برای بزرگسالان و چه برای کودکان می باشد، شروع کنید تا به بهترین و سریع ترین شکل ممکن نواختن پیانو را یاد بگیرید.

3 دیدگاه در “بهترین کتاب آموزش پیانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *