مقالات

بهترین کلاس پیانو در فردیس

بهترین کلاس پیانو در فردیس

همواره برای کسانی که ساکن شهر فردیس هستند و به دنبال یادگیری پیانو هستند، یافتن بهترین کلاس پیانو در فردیس، مسئله مهمی بوده است. ساز پیانو از زمان اختراع تا الآن همواره مورد علاقه بسیاری از افراد بوده است، به شکلی که بسیاری از افراد، تصمیم به یادگیری این ساز محبوب گرفته اند. اما برای یادگیری پیانو در ابتدا شما باید مسائلی را از قبل بدانید تا بتوانید به بهترین شکل نواختنش را را بگیرید. به همین سبب اگر که شما ساکن شهر فردیس و یا حتی کرج هستید و به دنبال بهترین کلاس پیانو در فردیس با بهترین استاد هستید، در ادامه مقاله همراه ما باشید تا به طور گسترده ای در مورد این موضوعات و آموزش پیانو در فردیس به بحث و بررسی بپردازیم.

بهترین استاد پیانو در فردیس

این که ویژگی های استاد خوب پیانو را بشناسید از اوجب واجبات است، زیرا برای این که بتوانید بهترین کلاس پیانو در فردیس را بیابید و به بهترین شکل ممکن در شهر خودتان آموزش ببیند، حتما باید بدانید که یک استاد خوب چگونه تدریس می کند تا شما هم بگردید به دنبال استادی با همچین مشخصاتی. برای آشنایی شما با این ویژگی ها، ما برخی از ویژگی های یک استاد خوب را در قسمت پایینی آورده ایم.

روش آموزش: دو متد عمده آموزشی در کلاس های پیانو که توسط اساتید استفاده می شوند، متد سوزوکی (Suzuki) و متد سنتی  (Traditional) می باشد. در روش سوزوکی هنرجو ابتدا آهنگ یا قطعه موسیقی آسان و ساده را چند بار می شوند و سپس شروع به نواختن آن ها می کند. اما در روش سنتی که روش قالب تقریبا تمامی اساتید در ایران است، هنرجو ابتدا مسائل تئوری و کلید های آسان را می آموزد و سپس پله پله و با کمک استاد و کتاب های قطعات آموزشی پیانو، نواختن آن را فرا می گیرد.

به روزرسانی اطلاعات: یک استاد پیانوی خوب همواره به دایره اطلاعات خود در زمینه موسیقی می افزاید و دائما به دنبال مواردی می گردد تا با استفاده از آن ها روش تدیرسش را بهتر و دانسته هایش را بروز کند.

پاسخگویی به سوالات: یک استاد خوب هیچ گاه در جواب سوال هنرجو طفره نمی رود، جملاتی مثل ” این سوال خارج از درس است” را بیان نمی کند، همیشه سعی می کند کنجکاوی هنر جو را برطرف کند، به تمامی سوالات هنرجو پاسخ دهند و شک و شبهات او را برطرف سازد.

با تجرگی: این که استادی که برای کلاس پیانوتان انتخاب می کنید، از تجربه بالایی در دنیای موسیقی به خصوص در امر تدریس پیانو برخوردار باشد، فاکتور بسیار مهمی است. تاثیر تجربه استاد در آموختن شما به این شکل است که هر چه قدر استاد در امر تدریس با سابقه تر باشد، تعهد و مسئولیت پذیری بیشتری در آموزش به شما خواهد داشت و با استفاده از تجربه خود علاقه شما به پیانو و نواختن آن را افزایش خواهد داد.

تنوع در کتاب های آموزشی: استاد موسیقی خوب، خود را تنها محدود به یک کتاب آموزشی نخواهد کرد، بلکه با توجه به مسائلی که شما در آن ضعف دارید و علاقه تان، در استفاده از کتاب های آموزشی یا همان کتاب های قطعات پیانو، تنوع به خرج خواهد داد.

توجه به ویژگی های شما: یک استاد پیانوی خوب همواره به توانایی ها و خصوصیات اخلاقی و شخصی شما توجه دارد، آن ها را شناسایی کرده و با توجه به آن ها روند آموزش و یادگیری شما را پیش می برد.

آموزش به زبان ساده: موسیقی یک هنر است و هیچ کس برای تنبیه و به چالش کشیدن خود به سراغ یادگیری آن نمی رود. یک استاد خوب هم قطعا این مسئله را می داند و سعی می کند تا آموزش ها را به راحت ترین و ساده ترین شکل ممکن برای هنر جو بیان کند، تا یادگیری موسیقی و نواختن پیانو برای او کار سختی جلوه نکند و تبدیل به کابوس نشود.

مدت زمان کلاس: استادی، استاد بهترین کلاس پیانو در فردیس است که مدت زمانی را برای کلاس تعیین کند که نه بسیار طولانی و طاقت فرسا باشد و شما را خسته کند و نه آن قدری کوتاه باشد که شما تا بیاید با ریتم کلاس هماهنگ شوید، تمام شود. این موضوع در روند آموزش بسیار بسیار تاثیر گذار است و مطلبی نیست که به سادگی بشود از آن گذر کرد.

تقلید ممنوع: این که استاد از شما بخواهد با نگاه کردن به حرکات دست هایش، نحوه کار کردنش، نواختنش و در کل تقلید از کارهایش، پیانو زدن را یاد بگیرید بسیار روش اشتباه و نا کارآمدی است و استادی هم که از شما می خواهد این کار را بکنید، استاد خوبی نیست. استاد خوب کسی است که تفکر و روش اندیشیدن یک نوازنده پیانو را به شما بیاموزد.

بداهه نوازی: یک استاد پیانوی خوب علاوه بر این که به شما نواختن قطعات و آثار مختلف نوازندگان بزرگ پیانو را می آموزد، طوری نواختن پیانو بهتان یاد می دهد که به طور بداهه و بدون نیاز به دفتر نت ها هم بتوانید، قطعات موسیقی دلخواهتان را بنوازید.

بهترین کلاس پیانو در فردیس

در این مقاله ما سعی کردیم تا ویژگی ها، متد ها، توانایی ها و روش هایی که یک استاد خوب پیانو باید آن ها را داشته باشد و یا بهتان ارائه دهد را برایتان معرفی کنیم، تا در زمانی که خواستید دوره یادگیری پیانوتان را شروع کنید، بدانید که استاد بهترین کلاس پیانو در فردیس، باید چه قابلیت ها و ویژگی های داشته باشد و شما چه چیز هایی را باید از او مطالبه و درخواست کنید.

به طور کلی پیشنهاد ما به شما برای یافتن بهترین کلاس پیانو در فردیس این است که به سراغ استاد سپهر ابراهیمی بروید. استاد سپهر ابراهیمی با دارا بودن تعداد زیادی دانش آموخته و هنرجو، با داشتن تجربه بالا در دنیای موسیقی و تدریس پیانو و با دارا بودن تمامی ویژگی هایی که در طول مقاله در رابطه با یک استاد خوب پیانو بیان کردیم، یکی از بهترین اساتید در منطقه فردیس و حتی استان البرز می باشد. به همین دلایل است که همانطور هم که پیش تر گفتیم، به شما پیشنهاد می کنیم برای تشکیل بهترین کلاس پیانو در فردیس، به استاد سپهر ابراهیمی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *