مقالات

بهترین نت های پیانو

بهترین نت های پیانو

یکی از سوالات پر تکراری که برای بسیاری از افراد و به خصوص علاقمندان به هنر و پیانو وجود دارد، این است که بهترین نت های پیانو کدام اند. پیانو یکی از قدیمی ترین ساز های بشری است که قدمت آن به بیش از 300 سال می رسد و از پر طرفدارترین ساز ها در ایران و جهان است. در طول تاریخ آهنگ ها و موسیقی های مختلفی با پیانو نواخته شده است که هر کدام از آن ها نت های مشخصی دارند. اما سوالی که در اینجا برای شمایی که در حال یادگیری پیانو هستید وجود دارد،‌ این است که بهترین نت های پیانو کدام اند. برای این که بیشتر در مورد نت های پیانو و بهترین های ٖآن ها بدانید، در ادامه بحث هم همراه سپهرملودی بمانید تا بیشتر و بهتر در مورد مسائلی مثل نت آهنگ های معروف، آموزش بهترین نت های پیانو و… اطلاعات کسب نمایید. آموزش پیانو از صفر تا صد را با ما تجربه کنید.

نت پیانو آهنگ های معروف

قبل از این که با نت آهنگ های معروف یا بهترین نت های پیانو آشنا شویم، بیاید تا یکسری تعاریف اولیه مورد نیاز را مرور کنیم. یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین چیزها در موسیقی که همیشه اگر اولین مطلب نباشد، از اولین مطالبی است که به شما در زمان یادگیری هر ساز و موسیقی ای آموزش داده میشود، نت های موسیقی است. نت ها سمبل ها و نمادهای تشکیل شده از گردی ها و خطوط مختلف هستند که به آنها حروف الفبای موسیقی گفته میشود. نت های موسیقی نشان دهنده کشش زمان و گام های صدا هایی هستند که باید توسط شما چه به وسیله پیانو، و چه به وسیله سایر سازها، نواخته شوند. از نت های موسیقی می توان به دو چنگ، سل دولاچنگ، دو سیاه و… اشاره کرد. یادگیری و آموزش نت های پیانو، و آموزش نت خوانی پیانو از اولین مراحل و اقاماتی است که استاد آموزش پیانوی حرفه ای مثل استاد سپهر ابراهیمی، برای آموزش پیانو به شما در نظر میگیرد.

کسب اطلاعات بیشتر: بهترین کیبورد برای آموزش پیانو

بهترین نت های پیانو

بهترین نت های پیانو

اما یک چیز دیگری هم که پیش از آشنا شدن با بهترین نت های پیانو باید بدانید، این است که در تمام قطعات مکتوب موسیقی، تعدادی خط افقی وجود دارد که با فاصله مشخص از هم رسم شده‌اند. به این خط‌ها «خطوط حامل» می‌گویند. نت‌های موسیقی، به ترتیبی که باید نواخته شوند، روی این خطوط نوشته می‌شوند. هر خط و هر فاصله بین دو خط به گام مشخصی اختصاص دارد. نت‌هایی که در بخش بالایی خطوط حامل نوشته می‌شوند، گام بالاتری دارند و برعکس.

یکی دیگر از مهم ترین نکات در مورد بهترین نت های پیانو هم که قبل از هر چیز باید یاد بگیرید که نت های موسیقی شامل هفت نت (دو، ر، می، فا، سل، لا، سی) است که نماد های انگلیسی این نت ها به ترتیب C D E F G A B است. برای اینکه نشان دادن نت ها راحت تر باشد از علایم انگلیسی آن ها استفاده میشود که کاربرد بین المللی دارد. بنابرین علائم انگلیسی نت ها را به خاطر بسپارید. برای این منظور از دو کلمه FACE و EGBDF کمک می گیریم.

بهترین نت های پیانو

اما به بخش اصلی مقاله یعنی بهترین نت های پیانو رسیدیم. این که بخواهیم یکسری نت آهنگ های معروف یا غیره را بیاوریم و به عنوان بهترین نت های پیانو آن ها را معرفی کنیم کار سختی است، زیرا آهنگ های قوی و حرفه ای زیادی در این دنیا وجود دارند که با پیانو نواخته شده اند. اما به طور کلی با توجه به تجربه و شناختی که از پیانو وجود دارد، یکسری از بهترین نت های پیانو، نت های آهنگ های معروفی هستند که در زیر آن ها را می بینیم.

Beethoven’s Moonlight Sonat: وقتی در مورد  نت آهنگ های معروف پیانو صحبت می کنیم ، باید در مورد بتهوون صحبت کنیم. موسیقی بتهوون که اغلب به عنوان یکی از بهترین آهنگسازان موسیقی در تمام دوران شناخته می شود. بتهوون با وجود ناشنوایی، وی موفق به نوشتن معروفترین آهنگهای پیانوی تاریخ، از جمله “سوناتای مهتاب” شد. این آهنگ از سه بخش ساخته شده است که اولین قسمت آن محبوب ترین آنهاست. یکی از آهنگ های مورد استفاده در آموزش بهترین نت های پیانو، این موسیقی است.

Beethoven’s Fur Elise Bagatelle No. 25 in A Small: این آهنگ که دارای بهترین نت های پیانو است، یکی دیگر از محبوب ترین آهنگ های بتهوون است. جالب اینجاست که این آهنگ تا چند دهه پس از مرگ بتهوون منتشر نشده است و منبع آن هنوز مشخص نشده است. این آهنگ به دلیل ملودی صاف و همچنین محبوبیت آن در پیانیست های مبتدی شناخته شده است و در سایت سپهر ملودی و توسط استاد سپهر ابراهیمی، در آموزش بهترین نت های پیانو از آن استفاده می شود.

کسب اطلاعات بیشتر: آموزش پیانو چقدر طول می کشد؟

Grieg’s Piano Concerto in A Minor: پیانیست ها این قطعه دشوار را ماجراجویانه، دردسرساز، و بزرگ توصیف می کنند. با وجود بیشتر تکنیک های سخت در این قطعه، به یکی از شناخته شده ترین و مشهورترین آهنگ های پیانو در تاریخ تبدیل شده است. این آهنگ چالش برانگیز است، اما اجازه ندهید که وقتی یاد می گیرید شما را پایین بیاورد. یک چالش یک روش عالی برای یادگیری است، به خصوص وقتی که نتیجه آن یادگیری یکی از بهترین نت های پیانو، و دانستن نحوه نواختن یک آهنگ محبوب و مشهور است.

بهترین نت های پیانو

بهترین نت های پیانو

Liszt’s Hungarian Rhapsody: بیایید با یک آهنگ دشوار دیگر ادامه دهیم. این احتمالاً باید هنگامی یاد گرفته شود که شما در نواختن پیانو بسیار مجرب هستید. حتی بهترین پیانیست ها با این یکی می جنگند. دقیقاً برای آنکه این آهنگ نمادین که یکی از بهترین نت های پیانو را دارا می باشد یاد بگیرید و بفهمید، باید ماه ها تمرین کنید.

Korsakov’s Flight of the Bumblebee: همانطور که از نام این مجموعه پیداست ، این آهنگ سعی دارد از پرواز و حرکات زنبور ها با موسیقی تقلید کند. این آهنگ در واقع به عنوان بخشی از یک اپرا نوشته شده است. این آهنگ به عنوان یکی از شناخته شده ترین قطعات موسیقی پیانو در تاریخ است، و نت آن از نت آهنگ های معروف می باشد. بهترین راه برای یادگیری نت های این آهنگ که از بهترین نت های پیانو می باشند، باید در ابتدا تمرین را بسیار آهسته شروع کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: بهترین آموزش های آنلاین پیانو

آموزش بهترین نت های پیانو

مطالبی در طی مقاله بهترین نت های پیانو مثل نت آهنگ های معروف، بهترین  نت های پیانو و… بیان شدند تا اطلاعات شما عزیزی که به دنبال یادگیری پیانو هستید، در مورد پیانو ها بالا تر برود. اگر که به دنبال آموزش پیانو در منزل یا کلاس های جمعی، یا به دنبال تدریس خصوصی پیانو با بهترین معلم پیانو هستید، برای انجام این کار به شما پیشنهاد می شود که به سایت سپهر ملودی مراجعه نمایید. استاد سپهر ابراهیمی یکی از مجرب ترین و بهترین اساتید در حوزه آموزش پیانو است و آمادگی دارد که هم در بحث تهیه پیانو و هم در بحث آموزش صفر تا صد پیانو، به شما کمک های شایانی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *