دسته‌بندی نشده

انواع پیانو

آشنایی با انواع پیانو یکی از ملزومات، برای شمایی که به دنبال یادگیری و آموزش پیانو هستید، می باشد. پیانو مشهورترین و پرطرفدارترین ساز در بین ساز های صفحه کلیدداراست و کارکرد آن به این شکل است که چکش هایی با سیم های فلزی در داخل جعبه پیانو قراردارند که در هنگام فشردن کلاویه ها به حرکت درآمده و تولید صدا میکنند. دربین ساز های پر استفاده و معمول تنها ارگ کلیسا است که دامنه صوتی بالاتری از دامنه صوتی پیانو دارد، دامنه صوتی پیانو شامل هشت اکتاو است در حالی که برای مقایسه قوی ترین خواننده ها تنها توانایی خواندن حدود سه اکتاو را دارند و یا ساز مشهور ویولن دامنه صوتی حدود پتج اکتاو دارد. همچنین یک نکته جالب دیگر این است که پیانو قادر است فرکانس هایی از حدود 27 تا 4186 هرتز تولید کند. در ادامه بحث انواع پیانو هم همراه سپهر ملودی بمانید، تا بیشتر راجع به مدل های مختلف پیانو بدانید، و ببینید که قیمت انواع پیانو چقدر است و از کجا باید آن ها را تهیه کنید.

دریافت مشاوره از استاد پیانو برای خرید پیانو: 09125613900

انواع پیانو

به جهت آموزش پیانو در هر شهری که ساکن آن هستید، باید تا حدودی با انواع پیانو و نحوه کارکرد آنها آشنا باشید. دلیل این موضوع هم این است که شما قرار است با این ساز موسیقی بسازید و آن را بنوازید، از همین رو آشنایی با انواع آن و پرداخت قیمت انواع پیانو برای خرید یکی از آن ها از یک مرکز معتبری مثل سپهرملودی، بحثی ضروری می باشد. به همین خاطر در اینجا قرار است به مدل های مختلف پیانو پرداخته شود. در دید کلی پیانو ها را میتوان به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول که دسته ریشه دار و قدیمی هستند یعنی پیانوهای آکوستیک یا همان پیانوهای مکانیکی و دسته دوم پیانوهای دییجیتال یا برقی.

کسب اطلاعات بیشتر: معرفی بهترین استاد پیانو در کرج

پیانو آکوستیک

همانطور که پیش تر هم به آن اشاره شد این دسته از انواع پیانوها یکی از دو دسته پیانو هایی هستند که شما میتوانید برای آموزش پیانو از مراکز معتبر مثل سپهر ملودی آنها را تهیه، و از آنها استفاده کنید. شیوه ساخت پیانو های آکوستیک به سبک همان شیوه تولید پیانو اولیه است و همچنین صدایی هم که شما میشنوید کاملا به صورت طبیعی ساخته میشود. نحوه کار پیانو های آکوستیک به صورت مکانیکی است، یعنی وقتی که کلاویه را می فشارید چکش های متصل به کلاویه به سیم های فلزی در جعبه پیانو برخورد کرده و با ارتعاش سیم ها صدا را تولید میکنند. سیم های پیانو به صفحه ای که صفحه صدا نامیده میشود متصل هستند، کار صفحه صدا هم این است که صدا را تقویت میکند.

برای آموزش پیانو باید این نکته را نیز بدانید که نگهداری و مراقبت از انواع پیانو های مکانیکی یا همان آکوستیک به دلیل ماهیت مکانیکی که دارند نسبت به پیانو های دیجیتال سخت تر است، به این دلیل که این پیانوها از حدود 10 هزار قطعه تشکیل شده اند، علاوه بر این که شما باید از این 10 هزار قطعه مراقبت کنید می بایست هر 6 ماه یکبار نیز پیانوتان را کوک کنید. پیانو های مکانیکی یا آکوستیک خود در دو دسته کلی قرار دارند که در زیر معرفی شده اند.

انواع پیانوی گرند

گرند پیانو ها که به پیانو های افقی نیز معروف هستند را می توان زیباترین، با کیفیت ترین، برزگترین و گرانترین نوع پیانو ها دانست، این پیانو ها علاوه بر آن که عملکردی استثنایی دارند از کیفیت ساخت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند، به شکلی که انتخاب اول پیانیست های حرفه ای همواره گرند پیانوها هستند.

کسب اطلاعات بیشتر: هزینه کلاس پیانو در کرج و تهران

از مزایای این پیانوها میتوان به کیفیت بالا، زیبایی چشم نواز و صدایی بی نظیر اشاره کرد به طرزی که برای هر کاری از جمله آموزش پیانو برای کودکان نیز مناسب هستند.از معایب آن ها هم تنها میتوان به جاگیر بودن به علت اندازه بزرگ و بالا بودن قیمت انواع پیانو های گرند اشاره کرد. همچنین این پیانو ها خود به 6 دسته گرند کنسرت، گرند نیمه کنسرت/بالروم یا حرفه ای، گرند کلاسیک/نشیمن یا پذیرایی، گرند متوسط و گرند کوچک تقسیم میشوند.

پیانو های دیواری

پیانو های دیواری نوع دیگر از انواع پیانو های مکانیکی یا همان آکوستیک هستند که شما می توانید با تهیه و خرید آن ها از سپهر ملودی، نواختن پیانو را فرا بگیرید. در پیانو های دیواری رشته سیم ها به صورت عمودی قرار گرفته اند. عمده تفاوت پیانوهای دیواری در مقایسه با گرند پیانوها در این است که ارتفاع بیشتری دارند و تجربه نوازندگی متفاوتی را به علت فرق داشتن مکانیسم چکش ها در امر مرتعش کردن رشته ها ارائه میدهند.

از مزایای پیانوهای دیواری میتوان از اندازه بسیار کمتر در مقایسه با گرند پیانوها، قیمت پایین تر و مقرون به صرفه تر بودن آنها برای شمایی که تازه میخواهید کلاس پیانو را شروع کنید نام برد و از معایب آن ها هم تنها میتوان زیبایی کمتر در مقایسه با گرند پیانوها را نام برد. پیانو های دیواری نیز مانند گرند پیانو ها خود انواعی دارند که در 4 دسته خلاصه میشوند، دسته های آپرایت حرفه ای، استودیو، کنسول و اسپینت.

پیانو دیجیتال

همانطور که گفته شد پیانوهای دیجیتال نوعی دیگر از پیانوهای قابل استفاده برای آموزش پیانو و برگزاری کلاس پیانو هستند. نحوه تولید صدا در این نوع از پیانو ها به شکل دیجیتال و توسط دستگاه است، و در آن خبری از سیم ها و تولید صدا به وسیله کشیدن شدن یا وارد شدن فشار به آن ها نیست. هدف از تولید این پیانوها استفاده راحت و تولید صدای مشابه با پیانو های آکوستیک بوده است.اما این نوع پیانوها همواره مخالفینی نیز داشته و دارند که مدعی هستند پیانوهای دیجیتال نوی کیبورد تلقی میشوند و پیانو نیستند. پیانو دیجیتال یکی از بهترین گزینه ها برای افراد مبتدی هستند، که شما می توانید آن ها را با پرداخت قیمت انواع پیانو از سپهر ملودی تهیه کنید.

انواع پیانو دیجیتال

در مورد پیانو های دیجیتال یا الکترونیکی هم باید گفت که تنوع نسبتا خوبی وجود دارد. پیانو های دیجیتال به طور کلی دارای سه نوع هستند که در زیر آن ها را با هم مشاهده می کنیم.

کلاوینت (Clavinet) : نحوه عملکرد پیانوهای دیجیتال کلاوینت به این شکل است که با فشرده شدن کلاویه توسط شما، رشته ها کشیده شده و ارتعاشی را تولید میکنند که این ارتعاش نیز توسط یک قطعه الکترونیکی تشخیص داده شده و بعد از تقویت صدا پخش میشود.

کسب اطلاعات بیشتر: بهترین سن برای یادگیری پیانو

کلاوینوا (Clavinova): این نوع از پیانو های دیجیتال به طور کلی فاقد رشته هشتند و با استفاده از کلاویه های سنگین حس نواختن و نوازندگی پیانوی واقعی را به شما منتقل میکنند؛نحوه تولید صدا در این پیانوها به سمپل هایی که برای هر کلاویه در نظر گرفته شده است وابسته است.

فندر رودز :(Fender Rhodes) پیانو دیجیتال فندر رودز که در سال 1950 میلادی توسط هرولد رودز اختراع شده است نیز به مانند کلاوینت وابسته به تشخیص کشش رشته ها توسط یک قطعه الکترونیکی است.

قیمت انواع پیانو

امید است مطالبی که در مقاله برای شما عنوان شدند، مثل همین معرفی مدل های مختلف پیانو، و قیمت پیانو برایتان مفید و کاربردی بوده باشند. اگر که تصمیم به یادگیری پیانو گرفته اید، حتما باید به فکر خرید پیانو هم باشید، زیرا همانطور که از روز هم روشن تر است، شما بدون داشتن پیانو در منزل قادر نخواهید بود نواختن پیانو را فرا بگیرید. اگر که به دنبال خرید پیانو هستید و میخواهید که ببینید قیمت انواع پیانو جقدر است، توصیه می شود که سری به سایت سپهرملودی بزنید و با تماس با شماره درج شده در سایت، یک مشاوره رایگان در رابطه با خرید پیانو بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *