مقالات

آموزش آهنگ سازی با پیانو

آموزش آهنگ سازی با پیانو

آموزش آهنگ سازی با پیانو یکی از مسائلی است که ممکن است برای شما هم جالب باشد. پیانو یکی از قدیمی ترین ساز های ساخته شده توسط بشر است که از محبوبیت بسیار بالایی در میان مردم و جوامع کشور های مختلف مثل ایران برخوردار است. همین محبوبیت هم باعث شده است که افراد زیادی باشند که به دنبال آموزش پیانو باشند. اما یکی از مسائل و سوالاتی که برای خیلی از هنرجویان و یا کسانی که به درجه خوبی از نواختن پیانو رسیده اند وجود دارد، این است که آموزش آهنگ سازی با پیانو به چه شکلی است. در صورتی که شما در این دسته از افراد قرار دارید، در ادامه بحث هم همراه سپهر ملودی باشید تا در مورد مطالبی مثل کلاس آموزش آهنگ سازی با پیانو، هزینه کلاس آهنگسازی با پیانو و… بیشتر بدانید.

تماس با استاد پیانو: 09125613900

کلاس آموزش آهنگ سازی با پیانو

قبل از این که به سراغ کلاس آموزش آهنگ سازی با پیانو برویم، بهتر است که کمی درباره خود پیانو صحبت کنیم. پیانو یکی از سازهای محبوب جهانی است که توسط بارتولومئو کریستو فوری، در سال 1709 در کشور ایتالیا اختراع شد. این ساز در ابتدا فاقد پدال بودند و با مرور زمان شکل کامل ‌تری به خود گرفتند. با تغییرات وسیعی که در طی زمان در دنیای موسیقی رخ داده است، پیانوهای امروزی در دو مدل دیجیتال و آکوستیک به بازار عرضه می‌شوند که هر کدام از آن ها دارای مدل های مختلف و ویژگی های خاصی هستند. اما نکته ای که در اینجا وجود دارد، این است که شما برای یادگیری آموزش آهنگ سازی با پیانو، قادر نخواهید بود از پیانوی آکوستیک استفاده کنید، بلکه برای انجام این کار، شما به یک پیانوی دیجیتال، یا یک میدی کیبورد نیاز خواهید داشت. در قسمت پایینی مزایای میدی کیبورد و پیانو دیجیتال را به صورت جداگانه می بینیم.

کسب اطلاعات بیشتر: دریافت قیمت تدریس خصوصی پیانو

آموزش آهنگ سازی با پیانو

آموزش آهنگ سازی با پیانو

 مزیت‌های میدی کنترلر

  •  ارزان قیمت تر بودن.
  • انعطاف پذیری با نرم افزار‌های میزبان استودیویی.
  •  سبک وزن و قدابل حمل.

مزیت‌های پیانو دیجیتال

  •  امکان تمرین به صورت لایو بدون استفاده از کامپیوتر.
  •  حتی نوازندگی سایلنت با هدفون.
  • دارای سمپل صداهای مختلف ( غالبا پیانو ها، پیانوهای دیجیتال).
  • امکان استفاده به‌عنوان میدی کنترلر توسط اتصال USB TO HOST.

آموزش آهنگ سازی با پیانو

به بحث اصلی مقاله یعنی آموزش آهنگ سازی با پیانو رسیدیم. در وهله اول بهتر است که کمی تعریف آهنگ سازی را مروری کنیم. آهنگسازی به فرایند ایجاد یک قطعه جدید موسیقی میگویند. کسانی که آهنگسازی می‌کنند را هم آهنگساز می‌نامند. آهنگسازی در واقع عمل درک یک قطعه، هنر خلق آن و ایجاد نهایی آن است. یک قطعه‌ی موسیقی در فرم آهنگسازی از طریق نت ‌نویسی یا یک رویداد صوتی منفرد بوجود می‌ آید. ساختهٔ موسیقایی اگر قبل از اجرا ساخته شده باشد، می‌تواند از طریق حافظه، از طریق نت نوشته شده، یا ترکیبی از هر دوی اینها اجرا گردد. ساخته‌های موسیقایی دربرگیرنده عناصر موسیقایی ‌ست که بطور گسترده از فردی به فردی دیگر و میان فرهنگ‌ها متفاوت است. در قسمت پایینی نکات آموزش آهنگ سازی با پیانو را که می توانید با مراجعه به سایت سپهر ملودی، و تحت نظر استاد سپهر ابراهیمی آن را یاد بگیرید را، با هم می بینیم.

کسب اطلاعات بیشتر: نحوه یادگیری پیانو با میدی کیبورد

انتخاب کردن نوع آهنگسازی قطعه: در مرحله اول از آموزش آهنگ سازی با پیانو باید گفت که، باید درجه سختی قطعه احتمالی را در نظر بگیرید. آیا با انتخاب یک قطعه ساده‌تر احساس راحتی بیشتری دارید؟ یا می‌خواهید خود را با یک قطعه پیشرفته‌تر به چالش بکشید؟. که البته گزینه نخست همیشه بیشتر پیشنهاد می شود.

به سبک آن بیندیشید: شاید بخواهید دنبال یک موسیقی با حال و هوای جاز ، مانند رگتایم، جاز یا تانگو باشید. اگر روحیه کلاسیک تری دارید‌، waltz، prelude یا sarabande را امتحان کنید. اگر یک روش توصیفی یا جوی را ترجیح م‌دهید‌، می‌توانید از یک صحنه یا تصویر‌، یک داستان یا یک رویداد یا از یک آهنگساز مورد علاقه که دوست دارید موسیقی او را اجرا کنید، الهام بگیرید. حتماً باید آهنگ‌های خوب سبک مورد نظرتون رو گوش داده باشید

درک راه حل های مدرن برای آهنگسازی: یکی دیگر از نکاتی که در مورد آموزش آهنگ سازی با پیانو وجود دارد، درک راه حل های مدرن برای آهنگسازی است. اگر از نرم افزار‌های DAW استفاده میکنید، ممکن است یکسری هک و راه ‌های هوشمندانه برای ساخت آکورد‌ها و قرار دادن نت داشته باشید. افکت Chord’ MIDI در Ableton یکی از مثال‌های بارز است، اما بیشتر نرم افزار‌های DAW ورژنی شبیه به این دارند. این پلاگین ‌ها میتوانند برای افراد مبتدی کمی پیچیده و گیج کننده باشد اما افرادی که کار خود را با تحلیل هارمونی شروع میکنند، کارایی بهتری خواهند داشت. یکی دیگر از روش‌های محبوب برای دور زدن نواختن کلاویه‌ ها هم زمانی که هنوز با این کار زیاد آشنا نیستید، اضافه کردن و ویرایش نت‌ها در یک piano roll است.

آموزش آهنگ سازی با پیانو

آموزش آهنگ سازی با پیانو

تصمیم در مورد ساختار یا فرم فرم موسیقی قطعه: در بحث آموزش آهنگ سازی با پیانو باید این را بدانید که شما باید فرم داشته باشد، یک فرم یا شکل مشخص. اگر یک قطعه فرم مشخصی داشته باشد‌، مهم نیست که به چه سبکی نوشته شده باشد‌، به هرحال کارساز خواهد بود. عبارات چهار میزانی به خوبی کار میکنند و الگوی A-B-A همیشه برای یک قطعه کوتاه مثبت کار می‌کند. می‌توانید با بخشA  یا ملودی اصلی خود شروع کنید‌، آن را با بخش B دنبال کنید و سپس دوباره به بخش A برگردید. از تکرار یک عبارت نترسید‌، و از استفاده بیش از حد از الگوهای ریتمیک اجتناب کنید.

ملودی و همراهی: در آموزش آهنگ سازی با پیانو، ملودی معمولاً حرف اول را میزند و این همان چیزی است که احتمالاً قبل از هر چیز دیگری توجه شما را جلب میکند. ایجاد یک قسمت همراهی با دست چپ برای ملودی خود یک تمرین تجربی است. پس از تعیین آکوردهایی که قصد استفاده از آنها را دارید، این به سبک کار شما بستگی دارد که دست چپ چه خواهد کرد. برای ملودی سازی و آموزش آهنگ سازی با پیانو در سبک ‌های مختلف، در دوره آموزش پیانو سپهر ملودی شرکت کنید، سپس میتوانید آکوردها یا شکل همراهی را برای پر کردن بافت اضافه کنید.

نوشتن و اصلاح: یکی دیگر از نکات آموزش آهنگسازی با پیانو، اول نوشتن دستی و سپس نوشتن توسط کامپیوتر است. این همان چیزی است که به شما پیشنهاد میشود. برخی از افراد تمام ویرایش‌ها و اصلاحات خود را با مداد و روی یک دست نوشته انجام میدهند و فقط پس از پایان کار‌، قطعه را به نرم افزار منتقل میکنند. جالب است شمایی که به دنبال آموزش آهنگ سازی با پیانو هستید، این را بدانید‌ که اکثر برندگان مسابقات آهنگسازی با پیانو ، آثار خود را در نسخه خطی ارسال کرده‌اند، البته در شکلی فوق العاده مرتب. یک نسخه خطی، به شرطی که خواندن آن واضح باشد کاملاً قابل قبول است. این ها برخی نکات و مسائلی که در مورد آموزش آهنگ سازی با پیانو بودند که امید است برای شما مفید واقع شده باشند.

کسب اطلاعات بیشتر: روش صحیح آموزش پیانو به کودکان

هزینه کلاس آهنگسازی با پیانو

در زمان انجام هر کاری فهمیدن هزینه انجام آن کار از مهم ترین و تاثیر گذارترین مراحل هر کار است، که باعث می شود فرد تصمیم بگیرد که کار را انجام بدهد یا خیر، این قضیه در مورد آموزش آهنگ سازی با پیانو هم صدق می کند. از همین رو به شما عزیزان توصیه می گردد که برای اطلاع از هزینه کلاس آهنگسازی با پیانو و کلاس آموزش آهنگ سازی با پیانو، سری به سایت سپهر ملودی بزنید.

استاد سپهر ابراهیمی یکی از مجرب ترین اساتید، و می شود حتی گفت که یکی از بهترین اساتید پیانو در تهران و البرز می باشد که با دارا بودن تجربه بسیار بالا چه در دنیای موسیقی و چه در بحث آموزش پیانو، با دیدن دوره های اختصاصی آموزش پیانو برای کودکان، داشتن تعداد کثیری از دانش آموختگان کودک و بزرگسال و با ارائه انواع روش های آموزش پیانو، یکی از بهترین انتخاب ها برای شمایی که قصد پرداختن هزینه کلاس آهنگسازی با پیانو یا همان کلاس آموزش آهنگ سازی با پیانو، و… را دارید و ساکن شهر های کرج و تهران هستید، می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *