آموزش پیانو برای کودکان

آموزش پیانو برای کودکان و یافتن بهترین کلاس پیانو برای کودکان، همواره دغدغه خانواده هایی که دوست دارند، فزندشان حداقل چند مهارت، و یا سازی را بلد باشد، بوده است. آموزش پیانو برای کودکان باعث می شود که ذهن کودکان پرورش یابد و قدرت یادگیری و استنباط آن ها بالا برود. به این دلیل که یادگیری و نواختن پیانو به طور همزمان چندین حواس کودک را در گیری می کند باعث بالا رفتن خلاقیت و تمرکز وی می شود. تاثیر مثبت آموزش پیانو برای کودکان حتی در مطالعات داشمندان نیز ثابت شده است به نحوی که دانشمندان می گویند، کودکانی که پیش از سن هفت سالگی به تمرین و یادگیری پیانو می پردازند، هوش بهتری دارند و این بهره هوشی با رشد کودک، بیشتر نیز می شود. همچنین به این سبب که یادگیری موسیقی یک حرکت متداول و مستمر در طول زمان است، باعث می شود که کودک از همان ابتدای کودکی برای روبرو شدن با چالش های زندگی آماده تر بشود. در ادامه مقاله همراه آموزش پیانو باشید تا بیشتر به بحث کلاس پیانو برای کودکان و چگونگی انجام آن بپردازیم.

تماس با معلم خصوصی پیانو: 09125613900

آموزشگاه پیانو در منزل

آموزش پیانو برای کودکان

در همین ابتدا این نکته مهم را باید بیان کنیم که به دلیل این که بخش هایی از مغز که با موسیقی سر و کار دارند در سن سه سالگی به بلوغ کامل می رسند، به همین دلیل سن رسمی برای آموزش پیانو یا هر سازی به کودکان، بعد از سه سالگی است. راه ها و روش های خلاقانه و متوعی برای آموزش پیانو به کودکان وجود دارند که برخی از آن ها که ساده و اصولی تر هستند و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، زیرا هم باعث می شوند که کودک سریع تر نواختن پیانو را فرا بگیرد و هم باعث می شوند در کودکان دلزدگی و سردی نسبت به یادگیری ایجاد نشود. برخی از نکات و تکنیک هایی که در آموزش پیانو برای کودکان باید رعایت شوند را در قسمت زیرین برایتان گرد آورده ایم. کلاس پیانو برای کودکان در تمامی شهرهای تهران با سپهر ملودی.

کسب اطلاعات بیشتر: بهترین کلاس پیانو در فردیس

سرعت یادگیری را پله پله بالا ببرید: در ابتدای کار سعی کنید، تا با سرعتی ملایم کار را پیش ببرید و با مسائل ساده شروع کنید و بعد تر، با گذرزمان و به مرور سرعت یادگیری را بیشتر کنید و توضیحات مفصل تر را برای کودک بیان کنید.

قبل از آموزش عملی، گوش کودک را آموزش دهید: قبل از شروع دوره یادگیری، پیانو را برای کودک تهیه کنید و بگذارید کمی با آن بازی کند تا یادگیری پیانو برایش جذابیت پیدا کند.

حرکت های بدنی را وارد شیوه آموزشی کنید: همانطور که گفتیم، نواختن پیانو عملی است که چندین حواس را درگیر می کند، به همین علت بهتر است، نواختن را طوری به کودک آموزش بدهیم که نه تنها ریتم موسیقی را احساس کند، بلکه برای ارتباط بهتر با ساز، بدن خود را هم، از حرکات دستان گرفه تا حرکات آرنج، با ریتم هماهنگ کند.

یک برنامه منظم داشته باشید: کودکان عاشق این موضوع هستند که همه چیز قابل پیشبینی باشد و بدانند که قرار است چه اتفاقی بیفتد، به همین دلیل بهتر است یک برنامه روتین برای کودک تهیه کنید، مثلا هر روز در تایم مشخصی تمرین پیانو باشد تا کودک تکلیف خود را بداند.

وارد کردن روابط اجتماعی و بازی به روند آموزش: برای این که یادگیری پیانو، از حالت تکراری و کسالت بار برای کودک خارج شود، بهتر است برای مثال، کودک با همراهی یکی از دوستانش و به صورت نوبتی اقدام به نواختن پیانو بکند.

برای شروع کار، حتما والدین در روال آموزش مشارکت کنند: در جلسات اولیه و مراحل مقدماتی آموزش، بهتر است که مادر یا پدر کودک یا هر دو در کنار استاد و کودک حاضر شوند تا نه فشار و استرسی به کودک وارد شود و نه دچار دلزدگی بشود.

استفاده از تکرار: یادگیری هر کاری در این دنیا از جمله پیانو تنها با تکرار و تمرین میسر می باشد، به همین سبب بهتر است با کودکان که خیلی متمرکز نیستند و مدام حواسشان پرت می شود، به طور هفتگی موضوعات آموزش داده را تمرین کنید.

از یادگیری لایه لایه استفاده کنید: در روند آموزش پیانو برای کودکان، از کمترین و راحت ترین مسائل شروع کنید و پله پله و با سرعتی آهسته، روند آموزش را به سمت مسائل سخت تر و پیجیده تر ببرید.

بعد از یادگیری مقدماتی، کودک را به جمع و گروه وارد کنید: بعد از یادگیری مسائل مقدماتی و آشنایی کودک با کلیت موسیقی و پیانو، اعتماد به نفس او برای حضور در بین هم سن و سالان خود افزایش پیدا می کند. به همین دلیل این که کودک در کنار تمرین و تکرار آموختن پیانو، در جمع هم سن و سالان و حتی کودکان دیگری که به یادگیری پیانو مشغول اند، باشد، تاثیر مثبتی بر روند یادگیری اش خواهد گذاشت.

کسب اطلاعات بیشتر: آکوردهای مهم پیانو

مهمترین مزایای یادگیری پیانو برای کودکان

آموزش پیانو به کودکان باعث رشد فکری و سلامت روحی آن ها می شود که از مزیت های آن به شمار می رود. نواختن پیانو باعث میشود تا قسمت های مختلف مغز کودکان شبیه سازی شود و به دلیل اینکه قطعه ها با یکدیگر فرم متفاوتی برای نواختن دارند پیانو باعث هشیاری و زیرک تر شدن کودکان می شود.

به دلیل اینکه کودکان برای نواختن پیانو باید همزمان با خواندن نت ها با حرکت انگشتشان بر روی پیانو بنوازند باعث می شود تا هماهنگی بین قسمت های مختلف بدنشان بوجود بیاید. همچنین آنها می توانند با هر دست شان قطعه ای متفاوت بنوازند که این فرمان ها به صورت جدا گانه از مغز صادر شده و به دست ها می رسد. درکل می شود گفت که موسیقی باعث آرامش روح و روان افراد از کودکی می شود. برای دریافت اطلاعات کلاس پیانو برای کودکان با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید.

آموزشگاه پیانو در منزل

چگونه می توان آموزش پیانو برای کودکان را جذاب تر کرد؟

روش های زیادی وجود دارد که با استفاده از آن می توان بر جذابیت کلاس پیانو برای کودکان افزود. به عنوان مثال می توان قطعات دشوار را به چند بخش تقسیم نمود تا هر بخش را به صورت مجزا آموزش ببیند.

جذاب کردن آموزش پیانو برای کودکان نیازمند داشتن مهارت خاصی نیست بلکه می توان با برخی اقدامات ابتدایی و ابداعی موجب شادی و نشاط کودکان شد. و در نتیجه آموزش پیانو را ساده تر کرد. اگر کودکان بتوانند با کلاس پیانو ارتباط برقرار کنند و محیطی شاد را فراهم کنند بدون تردید قدرت یادگیری بالاتری را از خود نشان می دهند. آموزشگاه سپهر ملودی با اساتیدی مجرب توانسته فضایی تاثیرگذار برای کودکان فراهم کند تا آموزش پیانو برای کودکان را با انگیزه تر کند.

کودکان می‌توانند آینده‌ای درخشان داشته باشند و این مسئله بستگی به نوع تربیت و اهدافی است که والدین می‌توانند در شناخت و تعیین آن‌ها نقش بسیار زیادی داشته باشند. در صورتی که بتوانید استعداد کودکان خود را شناسایی کنید یا آن‌ها را با روش‌های درست و روانشناسی به سمت هنر موسیقی سوق دهید، قطعا می‌توانید آینده درخشان را برایشان رقم بزنید.

آموزش پیانو برای کودکان از چند سالگی؟

بدون تردید این روزها یکی از مهم ترین مسائل برای کودکان موسیقی می باشد. موسیقی این روزها تبدیل به یک بخش مهم از زندگی کودکان شده است و هرچقدر سریعتر این هنر را بیاموزند راحت تر می توانند آن را یاد بگیرند. یکی از مهم ترین سوالات والدین این است که آموزش پیانو برای کودکان از چه سنی مناسب است؟ بدون تردید برای اینکه کودک شما بتواند شروع به آموزش پیانو کند باید حداقل توانایی های لازم را داشته باشد. به عنوان مثال کودکان باید بتوانند حداقل برای 10 دقیقه تمرکز کننده و انگشتان خود را حرکت دهند.

البته در زمینه آموزش پیانو برای کودکان نباید از سطح استعداد کودکان نیز غافل شد. چرا که بسیاری از کودکان در سنین بسیار کم نیز قدرت یادگیری بالایی دارند. اما در حالت کلی سن مناسب برای یادگیری پیانو توسط کودک 6 سال می باشد. اما در صورتی که قصد دارید کودک خود را در سنین پایین تر برای یادگیری پیانو هدایت کنید بهتر است از یک مربی آموزش دیده در زمینه آموزش پیانو برای کودکان کمک بگیرید. برای این کار می توانید از مجموعه سپهر ملودی کمک بخواهید که در این زمینه دارای چندین سال تجربه می باشند.

بد نیست بدانید برای اینکه فردی بتواند به آموزش پیانو برای کودکان بپردازد، می بایست دارای تجربه کافی باشد. در این زمینه کلاس های زیادی وجود دارد و استادی را که برای آموزش پیانو برای کودکان خود انتخاب می کنید می بایست این دوره را گذرانده باشد. بر اساس این اطلاعات شما عزیزان می توانید از مجموعه سپهر ملودی که دارای تجربه کافی در زمینه آموزش پیانو برای کودکان و دارای تحصیلات در این زمینه می باشند کمک بخواهید. لازم به ذکر است برای ایجاد انگیزه در کودکان می توانید از پیانوهای دیجیتال که ویژگی های جذابی دارند برای کودکان خود استفاده کنید.

یکی از ویژگی های پیانو دیجیتال این است که می توان با استفاده از صدا را ضبط و مجددا پخش نمود که این کار به کودکان کمک می کند عملکرد خود را در نواختن پیانو ضبط کنند و سپس آن را پخش کنند. در نتیجه اشتیاق بیشتری برای آموزش پیانو خواهند داشت و ادامه مسیر را با تلاش بیشتری ادامه خواهند داد.

کلاس پیانو برای کودکان

اگر که به دنبال کلاس پیانو برای کودکان هستید و به فکر آموختن پیانو به کودکتان هستید، باید به مسائل مهم و مختلفی توجه نمایید. آموزش پیانو برای کودکان به علت ظرافت و لطافت های روحی آن ها، همیشه نیازمند توجه بیشتری نسبت به آموزش پیانو به بزرگسالان می باشد.

به همین سبب پیشنهاد ما به شما این است که در کنار توجه به مسائل کلیدی آموزش و یادگیری پیانو که مسائلی مانند انتخاب استاد خوب، پیانوی مناسب و… می باشد ، به نحوه آموزش استاد به کودکتان، این که استاد آموزش مخصوص کلاس پیانو به کودکان را دیده است یا خیر و نحوه رفتار خودتان در قبال روند یادگیری و تمرینات پیانوی کودکتان نیز توجه و دقت ویژه ای داشته باشید، تا کودکتان با بهترین شیوه و روش، نواختن پیانو را در بر بگیرد.

استاد سپهر ابراهیمی یکی از مجرب ترین اساتید پیانوی شهر های کرج، فردیس و در کل استان البرز می باشد که با دارا بودن تجربه بسیار بالا چه در دنیای موسیقی و چه در بحث آموزش پیانو، با دیدن دوره های اختصاصی آموزش پیانو برای کودکان، داشتن تعداد کثیری از دانش آموختگان کودک و بزرگسال و با ارائه انواع روش های آموزش پیانو، یکی از بهترین انتخاب ها برای شمایی که قصد آموزش پیانو برای کودکانتان یا کودکتان را دارید، می باشد.