آموزش آنلاین پیانو با بهترین استاد پیانو انلاین یکی از راه هایی است که شما برای یادگیری نواختن پیانو میتوانید از آن استفاده کنید. پیانو اولین بار سال 1700 ملادی توسط بارتولومئو کریستافوری اختراع شد. از آن زمن تا کنون حدود 322 سال می گذرد که در طی این 322 سال نه تنها میزان علاقه مردم به یادگیری نواختن پیانو کاهش پیدا نکرده است، بلکه افزایش هم پیدا کرده است. در امروزه روز یعنی سال 2022 میلادی راه های متنوع و مختلفی برای یادگیری پیانو وجود دارد که شمایی که علاقمند به یادگیری نواختن پیانو هستید باید با آنها آشنا باشید. از همین رو در مقاله امروز قرار است به مطالبی مثل کلاس آنلاین پیانو، آموزش پیانو برای کودکان، هزینه آموزش آنلاین پیانو و… با هم صحبت کنیم.

آموزش آنلاین پیانو در تمامی شهرهای ایران 09125613900

آموزش پیانو آنلاین

پیش از این که با مسائلی مثل آموزش آنلاین پیانو برای کودکان، کلاس آنلاین پیانو یا ثبت نام کلاس آموزش آنلاین پیانو آشنا شویم بهتر است که به سراغ مطلب اصلی یعنی آموزش پیانو به صورت آنلاین، برویم، همان گونه که پیش تر هم به آن اشاره شد، راه های متفاوت و مختلفی برای یادگیری نواختن پیانو وجود دارد، که قدیمی ترین و متداول ترین آنها کلاسهای سنتی پیانو هستند. شیوه برگزاری این کلاسها اینگونه میباشد که افراد با پرداخت مقدار هزینه مشخصی در کلاس های آموزش پیانو شرکت و تحت تعلیم یک استاد قرار میگیرند. افراد در این روش به دو شیوه میتوانند کلاسهای آموزش پیانوشان را برگزار کنند. روش اول این است که به آموزشگاه های موسیقی و پیانو مراجعه کنند و روش دیگر هم این است که به صورت خصوصی نواختن پیانو را فرا بگیرند که در این روش معمولا استاد به خانه هنرجو مراجعه و در آنجا کلاس پیانو برگزار میشود.

به جز این راه، در سالیان اخیر و به خصوص پس از همه گیری بیماری کرونا در کشورهای جهان و به خصوص کشورمان ایران، راه های مختف و جدیدی به جز آموزش سنتی و حضوری پیانو به وجود آمدند که آنها هم هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند، اما در کل روشهای نسبتا موثری هستند. یکی از این روشها آموزش ویدیویی می باشد، در این شیوه آموزشی، استاد آموزشها و نکات لازم را در طی یک ویدیو به هنرجو میگوید یا برای او اجرا میکند، و هنرجو هم آموزه های استاد را پیاده میکند و از آن ها فیلم میگیرد و مجددا آن را برای استاد میفرستد.

یک روش دیگری هم که وجود دارد، روش دوره های آموزشی است. در این روش عملا استادی وجود ندارد و شما تنها یک دوره کامل آموزش پیانو که در آن تمام نکات لازم، مشکلات پرتکرار هنرجویان و شیوه حل شدن آن ها، و هر آنچه که یک هنرجو برای یادگیری پیانو به آنها نیاز دارد در آن جمع آوری شده، را خریداری می کنید. هنرجو در این روش با اجرای آموزه های دوره و به صورت پله پله، و به طور کامل نحوه نواختن پیانو را فرا میگیرد.

و اما یکی از موثر ترین روش های آموزش پیانو که در این قسمت بیشتر از سایر روش ها مد نظر ما است، شیوه آموزش پیانو به صورت آنلاین است. آموزش پیانو به صورت آنلاین اینگونه است که شما بدون این که مجبور شوید از خانه تان خارج شوید و مسافتی را طی کنید، و بدون این که نیاز به این باشد که در اوقاتی از هفته استاد به خانه شما مراجعه کند، به بهترین شکل ممکن نواختن پیانو را فرا میگیرید. در مورد کلاس آنلاین پیانو میشود گفت که تلفیقی از شیوه های ویدیویی و دوره ای است. به این ترتیب که استاد نکات و آموزش های لازم را از طریق ویدیو در اختیار شما می گذراد اما برای نظارت به نحوه نواختن شما و تدریس بهتر، به صورت ویدیو کال و تماس تصویری کلاس را با شما برگزار میکند و و به صورت آنلاین به نواختن شما و اجرای آموزه هایش نظارت میکند، و نکات لازم را هم به شما میگوید.

کلاس آنلاین پیانو

در قسمت قبلی مقدار کمی با این موضوع که کلاس آنلاین پیانو جیست اشاره هایی شد. در کلاس پیانو روش آموزشی، آموزش آنلاین پیانو میباشد. در این شیوه همانگونه که در قسمت قبلی هم به آن اشاره شد، استاد در زمان های مقرر شده و به صورت آنلاین با شما تماس تصویری برقرار میکند، و درست به مانند روش حضوری به نواختن شما نظارت میکند و نکاتی را که شما باید آنها را یاد بگیرید بهتان میگوید و سعی می کند عیوب شما را برطرف کند، همچنین در شیوه آموزش برخط پیانو، استاد در صورت لزوم خودش به پشت پیانو می نشیند و به صورت تصویری و آنلاین نحوه نواختن درست را به شما نشان میدهد. در قسمت زیربن این پاراگراف به یکسری از مسائلی که پیش از شروع یادگیری پیانو باید آنها را بدانید و با آن ها آشنا باشید، اشاره شده است.

بهترین استاد آنلاین پیانو

 یکی از مهم ترین و موثرترین مسائل نه تنها در بحث کلاس آنلاین پیانو، بلکه در تمامی شیوه های یادگیری و آموزش پیانو، بحث استاد پیانو میباشد. استاد پیانو از همه مسائل دیگر مثل شیوه آموزشی و… مهم تر است و بیشترین نقش را در نحوه، میزان و کیفیت یادگیری نواختن پیانوی شما دارد. زیرا هر استاد پیانو میزان مشخصی تجربه، دانش و علم آموزش دادن پیانو دارد، و با توجه به همین دانش و با شیوه خاص خود به هر هنرجو آموزش میدهد، و در صورتی که او از دانش یا مهارت آموزش دادن خوب و کافی برخوردار نباشد، ممکن است پس از گذشت جلسات زیاد، باز هم شما قادر نباشید به خوبی و روان پیانو بنوازید.

آموزشگاه پیانو در منزل

یادگیری تئوری موسیقی

این که تئوری موسیق را به خوبی یاد بگیرید و آموزه های آن را در کنار تکینیک ها و نکات عملی ای که به شما آموزش داده میشود به کار ببرید، یکی دیگر از مسائل مهم در مورد آموزش پیانو است، و شما پس از ثبت نام کلاس آموزش آنلاین پیانو، حتما باید آن را مد نظر قرار دهید. به طور خلاصه میشود گفت که تئوری موسیقی بیانگر مطالب و نکات علمی ای که پشت هر عنصر و حرکت پیانو، مثل کلیدها، زمان بندی، نشانه ها، آکورد و توالی،الگوهای ریتمی، نمادهای مهم و کلمات، عبارت و خلاصه نویسی های توصیفی و … است، می باشد.

آموزشگاه پیانو در منزل

استراحت

 درست است که این موضوع که هر چه تراکم تمرینات و کلاس های پیانویتان بیشتر باشد سرعت یادگیری تان بالاتر میرود و شما سریع تر نواختن پیانو را فرا خواهید گرفت. اما نکته مهم دیگری هم که در این میان وجود دارد این است که اگر بخواهید برای مدتی خودتان را تحت فشار تمرینها و کلاسها قرار دهید، تنها دستاوردی که خواهید داشت این خواهد بود که از نواختن پیانو خسته خواهید شوید. البته این به این معنا نیست که تمرین نکنید، بلکه به این معنی است که با برنامه و در زمانهای مشخصی تمرین، و در کلاسها شرکت کنید، و در میان تمرینات و کلاس ها استراحت کنید، تا از پیانو نوازی خسته و زده نشوید.

آموزشگاه پیانو در منزل

تعیین هدف

یکی دیگر از مسائلی که پس از پرداخت هزینه آموزش آنلاین پیانو میتوانید از آن برای پیشرفت کردن و سرعت بخشیدن به دوره یادگیری پیانویتان از آن استفاده کنید، بحث تعیین کردن هدف است. تعین کردن هدف باعث میشود که شما با برنامه تر کار کنید و انگیزه تمرین کردن پیدا کنید. همه اینها دست به دست هم میدهند و باعث میشوند که شما بهتر و سریعتر نواختن پیانو را فرا بگیرید.

آموزش آنلاین پیانو برای کودکان

افراد از قشر ها، جنسها و سنهای گوناگونی برای یادگیری پیانو، با پرداخت هزینه آموزش آنلاین پیانو، برای ثبت نام کلاس آموزش آنلاین پیانو، اقدام میکنند. یکی از گروه های اصلی و پر تعدادی هم که برای آموزش پیانو اقدام میکنند، کودکان هستند. والدین همیشه خیر و نیکی فرزندان شان را میخواهند و در زمان کودکی آنها به دنبال این هستند که تا جایی که میشود به کودکشان مهارتها و هنرهای مختلف و مفیدی را آموزش بدهند. یکی از این هنرهای پرطرفدار و دوست داشتنی هم نواختن پیانو میباشد. از همین رو سالیانه خانواده های زیادی، برای فرستادن کودکانشان به کلاس های پیانو و شروع دوره آموزش آنلاین پیانو برای کودکان اقدام میکنند.

اما نکته ای که درباره آموزش آنلاین پیانو به کودکان و همه شیوه های آموزش پیانو به کودکان وجود دارد، این است که نحوه آموزش و شیوه ای که باید برای کودکان در نظر گرفته شود، کاملا با شیوه ای که برای آموزش پیانو به بزرگسالان مورد استفده قرار میگیرد، متفاوت است. دلیل این موضوع هم این بحث میباشد که کودکان به این علت که هنوز به بلوغ نرسیده اند، از روحیه لطیفی برخرودارند و باید شیوه آموزش به آنها، به گونه ای باشد که با بازی و با آرامش، نواختن پیانو به آنها یاد داده شود، زیرا کودکان به سرعت از هر چیزی زده میشوند، به همین دلیل دوره و نحوه آموزش پیانو به آنها باید تلفیقی از بازی و نکات آموزشی باشد تا یادگیری پیانو برایشان جذابیت پیدا کند.

پیانوی مناسب برای آموزش آنلاین پیانو

 یکی دگیر از موضوعاتی که در کنار پرداخت هزینه آموزش آنلاین پیانو و ثبت نام کلاس آموزش آنلاین پیانو، باید در نظر گرفته شود، این بحث است که باید به فکر خرید پیانو هم باشید. خب این قضیه واضح و مشخص است که شما برای این که پیانو زدن را یاد بگیرید باید یک دستگاه پیانو تهیه کنید تا تمرینات و نواختن را بر روی آن انجام دهید. اما گاها ممکن است که خیلی از شما عزیزان که به فکر یادگیری پیانو هستید، ندانید که کدام پیانو برای شما مناسب است، و یا این که ندانید پیانوها چند نوع هستند و چه مدلهایی دارند. از همین رو در قسمت پایینی این پاراگراف به معرفی دو مدل از پیانوها که می توانند انتخابهای شما باشند، پرداخته شده است.

پیانوهای آکوستیک: قدیمی ترین نوع از پیانو ها در جهان که از اختراع پیانو برای اولین بار، تاکنون همواره طراحی و تولید شده اند، و شما برای شروع کلاس آنلاین پیانویتان میتوانید از آنها استفاده کنید، پیانوهای آکوستیک هستند. در پیانوهای آکوستیک که به آنها پیانوهای مکانیکی هم گفته میشود، روند تولید صدا کاملا طبیعی و مکانیکی اتفاق می افتد. روند کاری در این پیانوها اینگونه است که شما با فشردن کلاویه ها سیمهایی که درون دستگاه قرار گرفته اند را تکان میدهید و صدای کاملا طبیعی را به طور مکانیکی تولید میکنید. این پیانوها هم خود انواعی دارند و به دسته های گرندپیانو و پیانو های دیواری تقسیم میشوند.

پیانوهای دیجیتال: پیانوهای دیجیتال با این که شباهت های زیادی به پیانوهای آکوستیک، به خصوص در برخی مدل هایشان دارند، اما از نظر کارکرد و نحوه تولید صدا کاملا با آنها متفاوت هستند. در پیانوهای دیجیتال، روند تولید صدا، به جای طبیعی و مکانیکی، به شکل مصنوعی و به کمک حسگرهایی که در زیر کلاویه ها قرار گرفته اند میباشد. با این که صدای تولیدی آنها طبیعی نیست اما پیانوهای دیجیتال قیمت مناسب تری دارند و از قابلیت های بسیار بیشتری بهره مند هستند که این قضیه، آنها را به یک گزینه بسیار مناسب برای آموزش آنلاین پیانو برای کودکان و بزرگسالان، و در کل کسانی که تازه کار هستند تبدیل میکند.

هزینه آموزش آنلاین پیانو

به این علت که شغل آموزش دادن پیانو، چه به صورت سنتی و چه به صورت آنلاین، در قانون به عنوان شغلی آزاد در نظر گرفته شده است، نمیتوان قیمت و میزان هزینه مشخصی را به عنوان هزینه آموزش آنلاین پیانو مشخص کرد. زیرا هر استاد بسته به مسائل مختلفی بر روی کار خود قیمت میگذارد. برای مثال هر استادی بسته به مسائلی مثل سالهای تجربه، میزان دانشی که دارد، میزان شناخته شده بودنش در جوامع هنری، تعداد هنرجوهای موفقش و سایر مسائلی از این قبیل، بر روی کار خود و آموزش آنلاین پیانو برای کودکان و بزرگسالان قیمتی میگذارد، که با قیمتی که سایر اساتید برای کار خود مشخص میکنند، ممکن است کاملا متفاوت باشد.

ثبت نام کلاس آموزش آنلاین پیانو

امید است مطالب بیان شده در طی مقاله مثل آموزش آنلاین پیانو، کلاس آنلاین پیانو، هزینه آموزش آنلاین پیانو و همین موضوع آخر، ثبت نام کلاس آموزش آنلاین پیانو برای شما مفید واقع شده باشند. در صورتی که به پیانو علاقمند هستید، و با انجام بررسی ها و تحقیقات لازم تصمیم گرفتید که برای یادگیری آن اقدام کنید، به شما پیشنهاد میشود که حتما سری به سایت سپهر ملودی بزنید، با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا یک مشاوره تخصصی درباره آموزش پیانو بگیرید، و در نهایت هم دوره یادگیری و آموزش پیانو را زیر نظر استاد سپهر ابراهیمی که از بهترین و با تجربه ترین اساتید در حوزه آموزش پیانو در همه شیوه ها و برای تمامی سنین میباشد، شروع کنید.